رییس اداره حقوقی محیط زیست قم از صدور حکم جایگزین حبس برای یک متهم خبر داد. بر اساس حکم صادره وی به پاکسازی محیط زیست و طبیعت به مدت دو سال محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از تابناک، برای یک متهم در قم حکم جایگزین حبس صادر شد.

علی احمدی رییس اداره حقوقی محیط زیست قم با بیان اینکه این رای توسط یکی از شعب دادگاه های کیفری قم صادر شده است، گفت: این رای مبنی بر پاکسازی اطراف جاده قم-ساوه از زباله های مضر طبیعت و محیط زیست به مدت دو سال هر هفته هشت ساعت بوده که نظارت آن بر عهده اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم قرار گرفته است.

گفتنی است با تصویب قانون مجازات اسلامی جدید در فصل نهم آن به مجازاتهای جایگزین اشاره شده است.

بر اساس این قانون قضات میتوانند با توجه به شرایط متهم و داشتن برخی شروط از مجازاتهای جایگزین حبس استفاده کنند؛ به عنوان مثال یکی از شروط اجرای این قانون رضایت داشتن فرد محکوم است.

توسط حسن حمزه زاده حیقی

حسن حمزه زاده متولد سال ٦٥ در كرج ،كارشناس رشته عمران ساختمان و فعال حقوق بشر در ايران بوده و سعى دارم در اين راه بزرگ با قدم هاى كوچك و پيوسته در راستاى هدف خود كه آزادى و برابرى و رعايت تمامى قوانين حقوق بشرى در ايران ميباشد حركت كرده و باشد كه فعاليت هاي اين حقير در جهت آگاهى رسانى و افشاگرى كار آمد بوده و به اميد روزي كه طلوع خوشيد نويد بخش انسانيتى توام با حس آزادى و رهايى از ظلم و ستم نه تنها براي مردم ايران بلكه براى تمامى جوامع بشر باشد .

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها