یک کارگر بخش ام دی اف در شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت‌ تپه اقدام به خودکشی کرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به تقل از ایلنا، یک کارگر کارخانه نیشکر هفت تپه به دلیل آنچه “اختلاف با کارفرمای خود” عنوان شده، اقدام به خودکشی کرد.

بر اساس این گزارش، این کارگر صبح امروز ۲۶ تیرماه، در محل کار، بالای یک سطح نسبتا مرتفع رفته و خود را حلقه آویز کرده که با اقدام به موقع دو نفر از همکاران از مرگ حتمی نجات یافت.

این کارگر که پیشتر نیز اقدام به خودکشی کرده بود، در پی اقدام امروز از ناحیه گردن دچار آسیب شد. نامبرده پس از ترخیص از درمانگاه به محل سکونت خود منتقل شد.

لازم به ذکر است یکی از علل عمده خودکشی کارگران مشکلات معیشتی است. خودکشی در کارخانه نیشکر هفت تپه نیز مسبوق به سابقه است. از عمده دلایل آن میتوان به مدیریت بحران زده و عدم رسیدگی به مطالبات کارگران این کارخانه از سوی کارفرما اشاره کرد.

توسط حسن حمزه زاده حیقی

حسن حمزه زاده متولد سال ٦٥ در كرج ،كارشناس رشته عمران ساختمان و فعال حقوق بشر در ايران بوده و سعى دارم در اين راه بزرگ با قدم هاى كوچك و پيوسته در راستاى هدف خود كه آزادى و برابرى و رعايت تمامى قوانين حقوق بشرى در ايران ميباشد حركت كرده و باشد كه فعاليت هاي اين حقير در جهت آگاهى رسانى و افشاگرى كار آمد بوده و به اميد روزي كه طلوع خوشيد نويد بخش انسانيتى توام با حس آزادى و رهايى از ظلم و ستم نه تنها براي مردم ايران بلكه براى تمامى جوامع بشر باشد .

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها