روز چهارشنبه ۲۲ تیرماه، یک زندانی در زندان تهران بزرگ در پی عدم رسیدگی پزشکی و تعلل در اعزام به بیمارستان جان خود را از دست داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز چهارشنبه ۲۲ تیر ۱۴۰۱، یک زندانی در زندان تهران بزرگ در پی عدم رسیدگی پزشکی و تعلل در اعزام به بیمارستان جان خود را از دست داد.

هویت این زندانی که از بابت جرائم مالی در این زندان محبوس بود، “سعید کاوسی پور، متولد ۱۳۵۶” توسط هرانا احراز شده است.

یک منبع مطلع با بیان اینکه آقای کاووسی پور حدود بیست روز پیش به زندان منتقل شده بود، به هرانا گفت: «وی روز چهارشنبه هفته گذشته در پی وخامت وضعیت حال عمومی اش به بهداری زندان مراجعه کرد. اما مسئولان بهداری آقای کاووسی پور را پذیرش نکرده و گفتند که او تمارض میکند‌.»

این منبع مطلع افزود: «این زندانی که حال نامساعدی داشت، توسط دیگر زندانیان به حسینیه زندان منتقل شده و در ساعت ۷:۳۰ در آن مکان فوت کرد. پس از آن مسئولان او را به بهداری منتقل کردند و علت مرگ نیز ایست قلبی عنوان شده است.»

به گفته وی، سعید کاووسی پور فاقد یک کلیه بود و از بیماری دیابت و فشار خون بالا نیز رنج میبرد.

فوت این زندانی تا لحظه تنظیم این خبر توسط رسانه‌های داخل ایران و یا منابع رسمی اعلام نشده است.

توسط حسن حمزه زاده حیقی

حسن حمزه زاده متولد سال ٦٥ در كرج ،كارشناس رشته عمران ساختمان و فعال حقوق بشر در ايران بوده و سعى دارم در اين راه بزرگ با قدم هاى كوچك و پيوسته در راستاى هدف خود كه آزادى و برابرى و رعايت تمامى قوانين حقوق بشرى در ايران ميباشد حركت كرده و باشد كه فعاليت هاي اين حقير در جهت آگاهى رسانى و افشاگرى كار آمد بوده و به اميد روزي كه طلوع خوشيد نويد بخش انسانيتى توام با حس آزادى و رهايى از ظلم و ستم نه تنها براي مردم ايران بلكه براى تمامى جوامع بشر باشد .

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها