امروز جمعه ۳۱ تیرماه، دو زندانی در واحد ۱ زندان قزلحصار کرج در پی عدم رسیدگی پزشکی و تعلل در اعزام به بیمارستان جان خود را از دست دادند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز جمعه ۳۱ تیرماه ۱۴۰۱، دو زندانی در زندان قزلحصار کرج در پی عدم رسیدگی پزشکی و تعلل در اعزام به بیمارستان جان خود را از دست دادند.

این زندانیان دوران محکومیت خود را از بابت اتهامات مرتبط با مواد مخدر در واحد ۱ این زندان سپری میکردند. گفته میشود که مرگ این زندانیان میتواند مرتبط با بیماری واگیرداری باشد که اخیرا در این زندان شایع شده است.

یک منبع مطلع در این خصوص به هرانا گفت: «این بیماری که اخیرا در زندان شایع شده شامل عوارضی چون تب و لرز میشود و ممکن است سویه جدید کرونا باشد اما بهداری رسیدگی مناسبی به مبتلایان نمیکند و دقیقا نوع بیماری که زندانیان حالا با آن روبرو هستند مشخص نیست.»

هرانا اخیرا در گزارشی از شیوع یک بیماری در زندان قزلحصار کرج و بی توجهی مسئولان زندان به این موضوع خبر داده بود. تراکم بالای جمعیت زندانیان، فقدان سیستم تهویه و سرمایش و همچنین عدم رسیدگی پزشکی از جمله مشکلات محبوسین در این زندان است.

فوت این زندانیان تا لحظه تنظیم این خبر توسط رسانه‌های داخل ایران و یا منابع رسمی اعلام نشده است.

توسط حسن حمزه زاده حیقی

حسن حمزه زاده متولد سال ٦٥ در كرج ،كارشناس رشته عمران ساختمان و فعال حقوق بشر در ايران بوده و سعى دارم در اين راه بزرگ با قدم هاى كوچك و پيوسته در راستاى هدف خود كه آزادى و برابرى و رعايت تمامى قوانين حقوق بشرى در ايران ميباشد حركت كرده و باشد كه فعاليت هاي اين حقير در جهت آگاهى رسانى و افشاگرى كار آمد بوده و به اميد روزي كه طلوع خوشيد نويد بخش انسانيتى توام با حس آزادى و رهايى از ظلم و ستم نه تنها براي مردم ايران بلكه براى تمامى جوامع بشر باشد .

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها