یک مددجو در مرکز ترک اعتیاد شهر صدرا به دلیل بستن طولانی مدت دستانش توسط مسئولان این مرکز، دچار قطع عضو شد. روز گذشته معاون دادستان عمومی و انقلاب شیراز از بازداشت ۳ تن از متصدیان این مرکز ترک اعتیاد خبر داده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رویداد۲۴، یک مددجو در یک مرکز ترک اعتیاد خصوصی در شهر صدرا در پی صدمه بدنی دچار قطع عضو از ناحیه دست شد.

به گفته برادر این مددجو: مسئول انتظامات کمپ دستان برادرم را بست. بعد از دو روز که خون به دست برادرم نرسیده او را به بیمارستان آوردند و گفتند باید دستش را قطع کرد.

این درحالی است که سازمان بهزیستی طی بیانیه‌ای مدعی شد: علت جراحت، بی احتیاطی و ریختن آب جوش روی دستان بیمار است.

روز گذشته معاون دادستان عمومی و انقلاب شیراز از ایراد صدمه بدنی به دو مددجوی این مرکز خبر داد و گفت: سه نفر از کارکنان دخیل در این حادثه بازداشت و دو تن از مدیران بهزیستی استان شامل یک تن از کارکنان و همچنین بازرس ناظر بر مراکز ترک اعتیاد نیز به اتهام ترک فعل و عدم انجام وظایف قانونی تحت تعقیب قرار گرفتند.

او تایید کرده بود که بازداشت شدگان اقدام به بستن دست دو نفر از مددجویان و وارد شدن آسیب جدی به مچ دست و انگشت دست آنان شده‌اند.

توسط حسن حمزه زاده حیقی

حسن حمزه زاده متولد سال ٦٥ در كرج ،كارشناس رشته عمران ساختمان و فعال حقوق بشر در ايران بوده و سعى دارم در اين راه بزرگ با قدم هاى كوچك و پيوسته در راستاى هدف خود كه آزادى و برابرى و رعايت تمامى قوانين حقوق بشرى در ايران ميباشد حركت كرده و باشد كه فعاليت هاي اين حقير در جهت آگاهى رسانى و افشاگرى كار آمد بوده و به اميد روزي كه طلوع خوشيد نويد بخش انسانيتى توام با حس آزادى و رهايى از ظلم و ستم نه تنها براي مردم ايران بلكه براى تمامى جوامع بشر باشد .

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها