هشدار

«#شش‌رنگ»، شبکه لِزبین‌ها و ترنسجندرهای ایرانی، در گزارشی درباره تلاش‌های حکومت جمهوری اسلامی در ایران برای «تغییر گرایش یا هویت» اقلیت‌های جنسیتی هشدار داد.
شش‌رنگ در گزارشی با عنوان «شکنجه در لباس درمان» که به‌ مناسبت «روز جهانی علیه ال‌‌جی‌بی‌تی‌‌هراسی» در روز چهارشنبه، ۲۷ اردیبهشت (۱۷ مه)، منتشر شد اعلام کرد که جمهوری اسلامی با وجود ممنوعیت جهانی، از درمان‌های موسوم به «اصلاحی» یا «تبدیلی» علیه اقلیت‌های جنسیتی استفاده می‌کند.
این درمان‌ها‌ که شبکه لزبین‌ها و ترنسجندرهای ایرانی از آن با عنوان روش‌های «بی‌رحمانه» و «غیرانسانی» و «تحقیرآمیز» نام برده به درمان‌هایی با هدف تغییر گرایش جنسی یا هویت جنسیتی افراد هم‌جنس‌گرا، دوجنسگرا، افراد ترنس و بیناجنسی و با هدف «سرکوب» این افراد گفته می‌شود.

قانون اساسی:
اصل۲۲-رعایت حقوق ذاتی و شهروندی
اصل۳۴-رعایت حقوق انسانی توسط قانون

اعلامیه جهانی حقوق بشر:
ماده۲-عدم تبعیض
ماده۸-رعایت حقوق انسانی توسط قانون
ماده۲۲-حق امنیت اجتماعی فرهنگی مالی

توسط حسن حمزه زاده حیقی

حسن حمزه زاده متولد سال ٦٥ در كرج ،كارشناس رشته عمران ساختمان و فعال حقوق بشر در ايران بوده و سعى دارم در اين راه بزرگ با قدم هاى كوچك و پيوسته در راستاى هدف خود كه آزادى و برابرى و رعايت تمامى قوانين حقوق بشرى در ايران ميباشد حركت كرده و باشد كه فعاليت هاي اين حقير در جهت آگاهى رسانى و افشاگرى كار آمد بوده و به اميد روزي كه طلوع خوشيد نويد بخش انسانيتى توام با حس آزادى و رهايى از ظلم و ستم نه تنها براي مردم ايران بلكه براى تمامى جوامع بشر باشد .

4.2 5 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Armin Abdolreza

Merci bekhatere etelaresanihat.