حبس فرعان حسن‌ زاده

مروز سه‌ شنبه شانزدهم خردادماه، فرعان حسن‌ زاده شهروند اهل شهرستان اشنویه، جهت تحمل دوران حبس، بازداشت و به زندان نقده منتقل شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کردپا، امروز سه‌ شنبه شانزدهم خردادماه ۱۴۰۲، فرعان حسن‌ زاده، جهت تحمل دوران حبس به زندان نقده منتقل شد.

در این گزارش آمده است؛ “آقای حسن زاده پس از مراجعه به شعبه اجرای احکام دادسرای اشنویه، بازداشت و جهت اجرای حکم حبس به زندان نقده منتقل شد.”

فرعان حسن‌ زاده، ” ٣١ ساله، فرزند لطیف و اهل اشنویه روز سه‌ شنبه بیست و هفتم دی‌ماه ١۴٠١، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و جهت بازجویی به یکی از بازداشتگاه‌های امنیتی در ارومیه منتقل شد.

آقای حسن‌زاده در تاریخ نهم اردیبهشت‌ماه امسال، توسط شعبه ١٠١ دادگاه کیفری دو اشنویه به ریاست مهدی رضایی به اتهام “عضویت در جمعیت‌ های معارض کشور” به دو سال حبس محکوم شد که در پی تسلیم به رأی، این حکم به یک سال و چهار ماه حبس کاهش یافت.

وی پس از اتمام مراحل بازجویی به زندان اشنویه منتقل و در تاریخ هجدهم بهمن‌ماه ١۴٠١ با تودیع وثیقه دویست میلیون تومانی به صورت موقت تا پایان مراحل دادرسی از این زندان آزاد شد.

توسط حسن حمزه زاده حیقی

حسن حمزه زاده متولد سال ٦٥ در كرج ،كارشناس رشته عمران ساختمان و فعال حقوق بشر در ايران بوده و سعى دارم در اين راه بزرگ با قدم هاى كوچك و پيوسته در راستاى هدف خود كه آزادى و برابرى و رعايت تمامى قوانين حقوق بشرى در ايران ميباشد حركت كرده و باشد كه فعاليت هاي اين حقير در جهت آگاهى رسانى و افشاگرى كار آمد بوده و به اميد روزي كه طلوع خوشيد نويد بخش انسانيتى توام با حس آزادى و رهايى از ظلم و ستم نه تنها براي مردم ايران بلكه براى تمامى جوامع بشر باشد .

5 4 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها