نابینا کردن هموطن کرد

#ایوب_عبداللهی معترض اهل #سقز بر اثر شلیک گلوله از سوی ماموران جمهوری‌اسلامی چشم خود را از دست داد و مجبور به ترک #ایران شد.
#یاسر_الوندیانی و #نعمت_افشار دو تن از مصدومان چشم در خیزش انقلابی که بینایی یک چشم خود را از دست داده‌اند در مقابل بنر #شهرداری #تهران که مصدومان چشم را دروغگو خطاب می‌کند.
#امیر_ولایتی از قربانیان شلیک به چشم‌ها این روزها به جای پیگیری درمان چشمانش در #زندان_اوین به سر می‌برد. گفته شده است او به دو اتهام تشوش اذهان عمومی و تبلیغ علیه نظام متهم شده است.امیر ولایتی در تاریخ ۲ مهر۱۴۰۱ در محله #نارمک تهران مورد اصابت گلوله‌های ساچمه‌ای ماموران از ناحیه چشم قرار گرفت .

قانون اساسی:
اصل۲۲-رعایت حقوق ذاتی و شهروندی (امنیت زندگی)
اصل۳۲-عدم توقیف،حبس،تبعید غیر قانونی
اصل۳۴-رعایت حقوق انسانی توسط قانون
اصل۳۸-شکنجه ممنوعاعلامیه جهانی حقوق بشر:
ماده۵-منع شکنجه
ماده ۸-رعایت حقوق انسانی توسط قانون
ماده ۱۰-حق محاکمه قانونی برای همه
ماده۲۰-حق آزادی تجمع و تظاهرات
ماده ۲۲- حق امنیت اجتماعی فرهنگی مالی

کانون دفاع از حقوق بشر در ایران

توسط حسن حمزه زاده حیقی

حسن حمزه زاده متولد سال ٦٥ در كرج ،كارشناس رشته عمران ساختمان و فعال حقوق بشر در ايران بوده و سعى دارم در اين راه بزرگ با قدم هاى كوچك و پيوسته در راستاى هدف خود كه آزادى و برابرى و رعايت تمامى قوانين حقوق بشرى در ايران ميباشد حركت كرده و باشد كه فعاليت هاي اين حقير در جهت آگاهى رسانى و افشاگرى كار آمد بوده و به اميد روزي كه طلوع خوشيد نويد بخش انسانيتى توام با حس آزادى و رهايى از ظلم و ستم نه تنها براي مردم ايران بلكه براى تمامى جوامع بشر باشد .

5 4 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
سهند

بیناموسا هیچ رحمی ندارند