سردشت

آریان ممندی، کودک کولبر ۱۷ ساله که با شلیک مستقیم نیروهای هنگ‌مرزی جمهوری اسلامی ایران مستقر در مرز سردشت از ناحیه صورت و هر دو چشم به شدت زخمی و به مراکز درمانی تبریز منتقل شده بود، یکی از چشم‌های خود را از دست داد.

براساس گزارش رسیده به سازمان حقوق بشری هه‌نگاو، آریان ممندی، کولبر ۱۷ ساله اهل ساوان از توابع سردشت که روز جمعه ۱۴ اردیبهشت‌ ۱۴۰۳ (۳ می‌۲۰۲۴)، حین کولبری در مرز سردشت توسط نیروهای هنگ‌مرزی با سلاح ساچمه‌ای، از فاصله نزدیک و از ناحیه صورت به شدت مجروح شده بود، یکی از چشم‌های خود را از دست داد.

به گفته منابع آگاه، آریان جهت درمان به مراکز درمانی تبریز منتقل شده و اکنون در این مرکز به سر می‌برد و وضعیت سلامتی وی وخیم گزارش شده است.

توسط حسن حمزه زاده حیقی

حسن حمزه زاده متولد سال ٦٥ در كرج ،كارشناس رشته عمران ساختمان و فعال حقوق بشر در ايران بوده و سعى دارم در اين راه بزرگ با قدم هاى كوچك و پيوسته در راستاى هدف خود كه آزادى و برابرى و رعايت تمامى قوانين حقوق بشرى در ايران ميباشد حركت كرده و باشد كه فعاليت هاي اين حقير در جهت آگاهى رسانى و افشاگرى كار آمد بوده و به اميد روزي كه طلوع خوشيد نويد بخش انسانيتى توام با حس آزادى و رهايى از ظلم و ستم نه تنها براي مردم ايران بلكه براى تمامى جوامع بشر باشد .

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها