نیلوفر میرزایی

نیلوفر میرزایی بافتی، دانشجوی دانشگاه الزهرا و از بازداشت شدگان اعتراضات سراسری ۱۴۰۱، توسط کمیته انضباطی این دانشگاه به دو ترم تعلیق از تحصیل و محرومیت از خوابگاه تا پایان تحصیل محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از شوراهای صنفی دانشجویان کشور، نیلوفر میرزایی بافتی، دانشجوی دانشگاه الزهرا به منع از تحصیل محکوم شد.

خانم میرزایی دانشجوی رشته گرافیک دانشگاه الزهرا توسط کمیته‌ انضباطی این دانشگاه دو نیمسال منع موقت از تحصیل و محرومیت از خوابگاه تا پایان تحصیل محکوم شده است.

بر اساس این گزارش، “این حکم به صورت غیابی در زمان بازداشت نیلوفر میرزایی صادر شده، وی پس از آزادی از زندان و مراجعه به کمیته انضباطی این حکم به صورت شفاهی به وی ابلاغ شده است.”

نیلوفر میرزایی بافتی، دانشجوی رشته گرافیک (ارتباط تصویری) دانشگاه الزهرا ورودی ۱۴۰۰، در تاریخ دهم آبان ماه ۱۴۰۱، توسط نیروهای لباس‌ شخصی در دانشگاه بازداشت و به زندان اوین منتقل شده بود. وی نهایتا در بیست و سوم بهمن ماه سال گذشته، از زندان آزاد شد.

جلسه رسیدگی به اتهامات خانم میرزایی بافتی در تاریخ ۱۰ بهمن ماه ۱۴۰۱، در شعبه ۲۹ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی علی مظلوم برگزار شد.

تاکنون از اتهامات مطروحه علیه این شهروند اطلاعی حاصل نشده است.

در رابطه با اعتراضات سراسری ۱۴۰۱

بازداشت مهسا امینی زن جوان ۲۲ ساله به بهانه بدحجابی توسط پلیس امنیت اخلاقی و سپس جان باختن او در زمان بازداشت به موج گسترده ای از اعتراضات سراسری در ایران دامن زد. معترضان در طولانی ترین اعتراض سراسری-پیوسته در عمر جمهوری اسلامی، با شعار محوری “زن، زندگی، آزادی” از ۲۶ شهریور ۱۴۰۱ در اعتراض به عملکرد، قوانین و ساختار حکومت به خیابانها آمدند. هزاران بازداشت شده، صدها کشته و زخمی از جمله نتایج برخورد خشونت آمیز نهادهای امنیتی-انتظامی با معترضان است.

توسط حسن حمزه زاده حیقی

حسن حمزه زاده متولد سال ٦٥ در كرج ،كارشناس رشته عمران ساختمان و فعال حقوق بشر در ايران بوده و سعى دارم در اين راه بزرگ با قدم هاى كوچك و پيوسته در راستاى هدف خود كه آزادى و برابرى و رعايت تمامى قوانين حقوق بشرى در ايران ميباشد حركت كرده و باشد كه فعاليت هاي اين حقير در جهت آگاهى رسانى و افشاگرى كار آمد بوده و به اميد روزي كه طلوع خوشيد نويد بخش انسانيتى توام با حس آزادى و رهايى از ظلم و ستم نه تنها براي مردم ايران بلكه براى تمامى جوامع بشر باشد .

4.2 5 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
سارا

حرومزاده ها به بچم رحم ندارن