احضار انیس محمدی به دادسرا

انیس محمدی، همسر حسین ماهینی، بازیکن سابق تیم ملی ایران به دلیل آنچه در ابلاغیه “تولید، ارسال، توزیع و انتشار آثار مستهجن و مبتذل به وسیله سیستم‌های رایانه‌ای و مخابراتی”، ذکر شده است، به دادسرای امنیت اخلاقی ناحیه ۳۸ تهران احضار شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از اعتمادآنلاین، انیس محمدی به دادسرا احضار شد.

براساس احضاریه ای که برای این شهروند ارسال شده است، وی باید ظرف مدت پنج روز برای دفاع از اتهام انتسابی در دادسرای امنیت اخلاقی ناحیه ۳۸ تهران حاضر شود.

دلیل احضار خانم محمدی “تولید، ارسال، توزیع و انتشار آثار مستهجن و مبتذل به وسیله سیستم‌های رایانه‌ای و مخابراتی” عنوان شده است.

انیس محمدی، همسر حسین ماهینی در جریان اعتراضات سراسری سال گذشته با گشایش پرونده قضایی مواجه شد. در بهمن همان سال به دنبال صدور بخشنامه «عفو و کاهش مجازات عمومی» پرونده وی مختومه شد.

در رابطه با اعتراضات سراسری ۱۴۰۱

بازداشت مهسا امینی زن جوان ۲۲ ساله به بهانه بدحجابی توسط پلیس امنیت اخلاقی و سپس جان باختن او در زمان بازداشت به موج گسترده ای از اعتراضات سراسری در ایران دامن زد. معترضان در طولانی ترین اعتراض سراسری-پیوسته در عمر جمهوری اسلامی، با شعار محوری “زن، زندگی، آزادی” از ۲۶ شهریور ۱۴۰۱ در اعتراض به عملکرد، قوانین و ساختار حکومت به خیابانها آمدند. هزاران بازداشت شده، صدها کشته و زخمی از جمله نتایج برخورد خشونت آمیز نهادهای امنیتی-انتظامی با معترضان است.

توسط حسن حمزه زاده حیقی

حسن حمزه زاده متولد سال ٦٥ در كرج ،كارشناس رشته عمران ساختمان و فعال حقوق بشر در ايران بوده و سعى دارم در اين راه بزرگ با قدم هاى كوچك و پيوسته در راستاى هدف خود كه آزادى و برابرى و رعايت تمامى قوانين حقوق بشرى در ايران ميباشد حركت كرده و باشد كه فعاليت هاي اين حقير در جهت آگاهى رسانى و افشاگرى كار آمد بوده و به اميد روزي كه طلوع خوشيد نويد بخش انسانيتى توام با حس آزادى و رهايى از ظلم و ستم نه تنها براي مردم ايران بلكه براى تمامى جوامع بشر باشد .

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها