جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات کوثر افتخاری

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات کوثر افتخاری، بازیگر تئاتر، در روز یکشنبه نوزدهم شهریورماه در شعبه بیست و ششم دادگاه انقلاب تهران برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، زمان و شعبه دادگاه رسیدگی به اتهامات کوثر افتخاری تعیین شد.

بر اساس ابلاغیه ای که اخیرا توسط شعبه بیست و ششم دادگاه انقلاب تهران صادر و به خانم افتخاری ابلاغ شده است، از وی خواسته شده تا در روز یکشنبه نوزدهم ماه جاری جهت دفاع از اتهامات “اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم بر ضد امنیت داخلی و خارجی و تبلیغ بر علیه نظام جمهوری اسلامی” در شعبه مذکور حاضر شود.

کوثر افتخاری پیشتر توسط شعبه سوم دادسرای اوین احضار شده بود.

گفتنی است، کوثر افتخاری، بازیگر تئاتر در جریان اعتراضات سراسری ۱۴۰۱، بینایی چشمش را از دست داده است.

در رابطه با اعتراضات سراسری ۱۴۰۱

بازداشت مهسا امینی زن جوان ۲۲ ساله به بهانه بدحجابی توسط پلیس امنیت اخلاقی و سپس جان باختن او در زمان بازداشت به موج گسترده ای از اعتراضات سراسری در ایران دامن زد. معترضان در طولانی ترین اعتراض سراسری-پیوسته در عمر جمهوری اسلامی، با شعار محوری “زن، زندگی، آزادی” از ۲۶ شهریور ۱۴۰۱ در اعتراض به عملکرد، قوانین و ساختار حکومت به خیابانها آمدند. هزاران بازداشت شده، صدها کشته و زخمی از جمله نتایج برخورد خشونت آمیز نهادهای امنیتی-انتظامی با معترضان است.

توسط حسن حمزه زاده حیقی

حسن حمزه زاده متولد سال ٦٥ در كرج ،كارشناس رشته عمران ساختمان و فعال حقوق بشر در ايران بوده و سعى دارم در اين راه بزرگ با قدم هاى كوچك و پيوسته در راستاى هدف خود كه آزادى و برابرى و رعايت تمامى قوانين حقوق بشرى در ايران ميباشد حركت كرده و باشد كه فعاليت هاي اين حقير در جهت آگاهى رسانى و افشاگرى كار آمد بوده و به اميد روزي كه طلوع خوشيد نويد بخش انسانيتى توام با حس آزادى و رهايى از ظلم و ستم نه تنها براي مردم ايران بلكه براى تمامى جوامع بشر باشد .

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها