سمانه اصغری جهت اجرای حکم حبس

سمانه اصغری، شهروند ساکن تهران و فعال حوزه حقوق زنان و کودکان، جهت اجرای حکم یک سال حبس خود به زندان اوین تهران منتقل شد.

بر اساس گزارش رسیده به سازمان حقوق بشری هه‌نگاو، روز چهارشنبه ١۵ فروردین ماه ١٤٠٣ (٣ آوریل ٢٠٢٤)، سمانه اصغری، عضو سابق هیئت‌ مدیره انجمن حمایت از حقوق کودکان پس از احضار به دادسرای شهرری، بازداشت و برای تحمل دوره حبس به زندان اوین، منتقل شد.

سمانه اصغری، آذر ماه سال گذشته توسط شعبه ۲۹ دادگاه انقلاب تهران به تحمل یک سال حبس با احتساب ایام قبلی بازداشت محکوم شده بود.

سمانه اصغری، روز ۲۳ شهریور ماه ۱۴۰۲، توسط ماموران امنیتی در منزل خود واقع در تهران، بازداشت و به بند ۲۰۹ زندان اوین، موسوم به بازداشتگاه وزارت اطلاعات انتقال یافت.

وی روز ۹ مهر ماه به زندان قرچک ورامین منتقل و چهارشنبه ١٢ مهر ماه با وثیقه یک میلیاد تومانی به صورت موقت تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد.

سمانه اصغری، دانش‌آموخته مهندسی صنایع دانشگاه خوارزمی، روز ۱۹ مهر ماه ۱۴۰۱، در جریان جنبش زن، زندگی، آزادی، نیز بازداشت شد. وی در نهایت ۴ اردیبهشت سال بعد، پس از شش ماه و شانزده روز حبس و با بخشنامه موسوم به “عفو” از زندان قرچک ورامین آزاد شد.

توسط حسن حمزه زاده حیقی

حسن حمزه زاده متولد سال ٦٥ در كرج ،كارشناس رشته عمران ساختمان و فعال حقوق بشر در ايران بوده و سعى دارم در اين راه بزرگ با قدم هاى كوچك و پيوسته در راستاى هدف خود كه آزادى و برابرى و رعايت تمامى قوانين حقوق بشرى در ايران ميباشد حركت كرده و باشد كه فعاليت هاي اين حقير در جهت آگاهى رسانى و افشاگرى كار آمد بوده و به اميد روزي كه طلوع خوشيد نويد بخش انسانيتى توام با حس آزادى و رهايى از ظلم و ستم نه تنها براي مردم ايران بلكه براى تمامى جوامع بشر باشد .

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها