تیر اندازی به سوی مردم

شامگاه چهارشنبه بیست و نهم شهریورماه، محمدرضا دار نارویی و فرزندش محمد دار نارویی، نوجوان ۱۷ ساله در پی تیراندازی بی ضابطه نیروهای نظامی در زاهدان، کشته و زخمی شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از حال وش، شامگاه چهارشنبه بیست و نهم شهریورماه ۱۴۰۲، در پی تیراندازی بی ضابطه نیروهای نظامی، دو شهروند کشته و زخمی شدند.

هویت آنها “محمدرضا دار نارویی، ۳۹ ساله، متاهل، دارای سه فرزند و فرزندش محمد دار نارویی ۱۷ ساله هردو اهل و ساکن زاهدان” عنوان شده است.

در این گزارش آمده است؛ محمدرضا دار نارویی به همراه دو پسر خود شامگاه چهارشنبه به صورت پیاده در حال مراجعه به منزل پدر خود بودند که در مقابل مسجد صدیقیه مورد تیراندازی مستقیم بسیجیان پایگاه تردست قرار گرفتند. یکی از پسران وی با اصابت گلوله به ناحیه قلب جان خود را از دست داد و خودش با اصابت سه گلوله به ناحیه کمر بشدت مجروح و به بیمارستان منتقل شد.

در بخشی از گزارش سالانه مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در سال ۱۴۰۱، به شهروندانی که توسط ارگان‌های نظامی کشته و یا زخمی شده‌اند پرداخته شده است.

مجموعا ۷۵۲ شهروند هدف شلیک نیروهای نظامی قرار گرفتند، که از میان آنها ۴۷۴ شهروند جان خود را از دست دادند، که این آمار شامل جان باختن ۲۱ کولبر، ۱۳ سوختبر و ۴۴۰ شهروند میشود. ۲۷۸ شهروند نیز به واسطه شلیک بی ضابطه ارگانهای نظامی مجروح شدند که از این تعداد ۱۳۳ نفر کولبر، ۱۳۳ شهروند عادی و ۱۲ نفر سوختبر هستند.

توسط حسن حمزه زاده حیقی

حسن حمزه زاده متولد سال ٦٥ در كرج ،كارشناس رشته عمران ساختمان و فعال حقوق بشر در ايران بوده و سعى دارم در اين راه بزرگ با قدم هاى كوچك و پيوسته در راستاى هدف خود كه آزادى و برابرى و رعايت تمامى قوانين حقوق بشرى در ايران ميباشد حركت كرده و باشد كه فعاليت هاي اين حقير در جهت آگاهى رسانى و افشاگرى كار آمد بوده و به اميد روزي كه طلوع خوشيد نويد بخش انسانيتى توام با حس آزادى و رهايى از ظلم و ستم نه تنها براي مردم ايران بلكه براى تمامى جوامع بشر باشد .

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها