تیراندازی بی ضابطه ماموران نیروی انتظامی

روز سه شنبه ۴ مردادماه، یک شهروند اهل شهرستان کامیاران در استان کردستان، در پی تیراندازی بی‌ضابطه ماموران نیروی انتظامی در اهواز، جان خود را از دست داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کردپا، روز سه شنبه ۴ مرداد ۱۴۰۱، تیراندازی بی‌ضابطه ماموران نیروی انتظامی در اهواز، مرگ یک شهروند را در پی داشت.

هویت وی سینا ظفری، ٢١ ساله، فرزند سرور و اهل شهرستان کامیاران عنوان شده است.

در این گزارش به نقل از یک منبع مطلع آمده است: “آقای ظفری بر اثر اصابت گلوله مأموران نیروی انتظامی به ناحیه قلب و کمر در دم جان باخته است. مأموران نیروی انتظامی بدون اخطار قبلی و به ظن حمل کالای قاچاق خودروی این شهروند را مورد شلیک مستقیم قرار داده‌اند”.

گفته می‌شود خانواده سینا ظفری در دادگستری اهواز علیه مأموران انتظامی اقدام به ثبت شکایت کرده‌اند. پیکر این شهروند روز پنجشنبه ۶ مردادماه در شهر کامیاران به خاک سپرده شده است.

در بخشی از گزارش سالانه وضعیت حقوق بشر در ایران ویژه سال ۲۰۲۱، به شهروندانی که توسط ارگان‌های نظامی کشته و یا زخمی شده‌اند پرداخته شده است.

در سال ۲۰۲۱ مجموعا ۲۴۲ شهروند هدف شلیک نیروهای نظامی قرار گرفتند که از میان آنها ۹۴ شهروند جان خود را از دست دادند که این آمار شامل جان باختن ۲۳ کولبر، ۳۱ سوختبر و ۴۰ شهروند میشود. ۱۴۸ شهروند نیز به واسطه شلیک بی ضابطه ارگانهای نظامی مجروح شدند که از این تعداد ۸۱ نفر کولبر، ۵۱ شهروند عادی و ۱۶ نفر سوخت بر هستند.

سینا ظفری

توسط حسن حمزه زاده حیقی

حسن حمزه زاده متولد سال ٦٥ در كرج ،كارشناس رشته عمران ساختمان و فعال حقوق بشر در ايران بوده و سعى دارم در اين راه بزرگ با قدم هاى كوچك و پيوسته در راستاى هدف خود كه آزادى و برابرى و رعايت تمامى قوانين حقوق بشرى در ايران ميباشد حركت كرده و باشد كه فعاليت هاي اين حقير در جهت آگاهى رسانى و افشاگرى كار آمد بوده و به اميد روزي كه طلوع خوشيد نويد بخش انسانيتى توام با حس آزادى و رهايى از ظلم و ستم نه تنها براي مردم ايران بلكه براى تمامى جوامع بشر باشد .

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها