بازداشت یک شهروند توسط اداره اطلاعات

امروز دوشنبه ۳۱ مردادماه، امید ابراهیمی، شهروند اهل شهرستان اشنویه و زندانی سیاسی سابق پس از احضار به اداره اطلاعات این شهرستان بازداشت شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کردپا،  امروز دوشنبه ۳۱ مرداد ۱۴۰۱، امید ابراهیمی شهروند اهل اشنویه به اداره اطلاعات این شهرستان احضار و بازداشت شد.

در این گزارش به نقل از یک منبع مطلع امده است: “آقای ابراهیمی از طریق تماس تلفنی به اداره اطلاعات اشنویه احضار و پس از مراجعه به این اداره بازداشت شده است.”

تا لحظه تنظیم این خبر، از دلایل بازداشت و اتهامات مطروحه علیه این شهروند اطلاعی در دسترس نیست.

امید ابراهیمی پیشتر در تیرماه ۹۷، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و جهت بازجویی به بازداشتگاه اطلاعات سپاه ارومیه منتقل شد. وی پس از گذشت ۴۵ روز به صورت موقت آزاد شد.

آقای ابراهیمی در همان سال توسط دادگاه انقلاب اشنویه از بابت اتهام “همکاری با یکی از احزاب مخالف نظام” به ۲ سال و ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شده بود که این حکم در مرحله تجدیدنظر به ۲ سال حبس کاهش پیدا کرد.

این شهروند در تاریخ ۲۳ شهریورماه ۹۸، جهت اجرای حکم به زندان اشنویه منتقل و روز جمعه ۱۰ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰، با پایان دوران محکومیت از زندان اشنویه آزاد شده بود.

امید ابراهیمی، فرزند قادر و اهل شهرستان اشنویه است.

توسط حسن حمزه زاده حیقی

حسن حمزه زاده متولد سال ٦٥ در كرج ،كارشناس رشته عمران ساختمان و فعال حقوق بشر در ايران بوده و سعى دارم در اين راه بزرگ با قدم هاى كوچك و پيوسته در راستاى هدف خود كه آزادى و برابرى و رعايت تمامى قوانين حقوق بشرى در ايران ميباشد حركت كرده و باشد كه فعاليت هاي اين حقير در جهت آگاهى رسانى و افشاگرى كار آمد بوده و به اميد روزي كه طلوع خوشيد نويد بخش انسانيتى توام با حس آزادى و رهايى از ظلم و ستم نه تنها براي مردم ايران بلكه براى تمامى جوامع بشر باشد .

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها