فریبا اسدی به زندان اوین بازگردانده شد

فریبا اسدی، زندانی سیاسی علیرغم ناتمام ماندن مراحل درمان، از بیمارستان به زندان اوین بازگردانده شد. وی با حال نامساعد جسمی در این زندان بسر میبرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، فریبا اسدی، زندانی سیاسی به زندان اوین بازگردانده شد.

یک منبع مطلع از وضعیت خانم اسدی به هرانا گفت: “انتقال فریبا به زندان، علیرغم ناتمام ماندن مراحل درمان وی صورت گرفته است. نتایج آنژیوگرافی قلب او که به تازگی انجام شده بود، نشان دهنده انسداد سه رگ قلبی این زندانی بوده و با این وجود، آنژیوپلاستی یا همان فنر زدن (روشی درمانی برای از بین بردن تنگی رگ‌ها) در فرآیند درمان وی صورت نگرفته است. آثار کبودی بر صورت خانم اسدی کاملا نمایان است و حال بسیار نامساعدی دارد.”

وی طی روزهای گذشته، در پی حال نامساعد جسمی از این زندان به بیمارستان اعزام شده بود.

این اولین باری نیست که خانم اسدی بدون تکمیل مراحل درمانی از بیمارستان به زندان بازگردانده می شود. پیشتر یک منبع مطلع در این خصوص به هرانا گفته بود: «فریبا اسدی روز یکشنبه ۲۳ مردادماه، دچار تنگی نفس، درد در ناحیه قفسه سینه و پشت شده و در پی وخامت حالش به بهداری زندان منتقل شد اما به دلیل عدم حضور پزشک در بهداری بدون دریافت رسیدگی مناسب پزشکی، مجددا به بند بازگردانده شد و روز دوشنبه ۲۴ مردادماه، با وجود حضور پزشک در بهداری، به بهانه نامحرم بودن، از گرفتن نوار قلب خودداری کرده و اقدامات مناسب درمانی را انجام نداد و مجددا فریبا به بند بازگردانده شده بود. سرانجام با اعتراض دیگر زندانیان، اون همان روز به بیمارستان طالقانی اعزام شد.» وی علیرغم ناتمام ماندن مراحل درمان و تنها یک روز پس از آنژیوگرافی قلب، به زندان اوین بازگردانده شد.

در همین راستا یک منبع مطلع نزدیک به خانواده این زندانی به هرانا گفته بود که در بیمارستان به دلیل جو شدید امنیتی امکان ملاقات از خانواده وی سلب شده است.

در تاریخ ۲۹ تیرماه امسال مسئولان زندان قرچک ورامین از انتقال یکباره تمامی زندانیان سیاسی به زندان اوین خبر دادند.

خانم اسدی پیشتر نیز چهارشنبه شب ۲۲ تیرماه، در پی وخامت حال جسمانی از زندان قرچک ورامین به بیمارستان خارج از زندان اعزام شده و یک روز بعد بدون تکمیل دوره درمان به زندان بازگردانده شد.

او همچنین در تاریخ ۱۳ خردادماه ۱۴۰۱، از رسیدگی مناسب پزشک محروم مانده بود. پیشتر یک منبع مطلع از شرایط این زندانی به هرانا گفته بود: «فریبا در وضعیت جسمانی بسیار نامناسبی است و از مشکلات قلبی، بیماری کلیوی و روماتیسم به شدت رنج میبرد. علیرغم تشخیص بهداری زندان مبنی بر لزوم در اعزام وی به بیمارستان، هر روز به عناوینی از اعزام او جلوگیری می‌شود. همچنین بهداری زندان به بهانه نداشتن بودجه، تنها به تزریق مسکن برای این زندانی که نیاز به داروهای درمانی تخصصی دارد، بسنده می‌کند.»

در تاریخ ۱۱ اردیبهشت‌ ماه امسال، هرانا طی گزارشی از ممانعت مسئولین زندان از اعزام فریبا اسدی به بیمارستان خبر داد. این ممانعت به دلیل مخالفت وی با انتقال با دستبند صورت گرفته بود.

خانم اسدی، مهران دلفان آذری، میثم غلامی و مسعود وظیفه در بهمن ماه سال ۹۹ از بابت اتهامات تبلیغ علیه نظام و عضویت در گروه های مخالف نظام توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند.

مهران دلفان آذری، میثم غلامی و فریبا اسدی مورخ ۱۰ مهرماه ۱۴۰۰ توسط شعبه دوم دادگاه انقلاب شهریار هر یک از بابت اتهام تبلیغ علیه نظام به یک سال حبس تعزیری و مسعود وظیفه از بابت اتهام معاونت در تبلیغ علیه نظام به ۶ ماه حبس با احتساب ایام بازداشت محکوم شدند.

از میان آنها خانم اسدی مدتی پس از بازداشت با تودیع قرار وثیقه آزاد شد. مهران دلفان آذری، میثم غلامی و مسعود وظیفه نیز با پایان مراحل دادرسی به زندان تهران بزرگ منتقل شدند. مسعود وظیفه و میثم غلامی پیشتر از زندان تهران بزرگ آزاد شدند. مهران دلفان آذری نیز اواخر اسفندماه سال گذشته از زندان تهران بزرگ آزاد شد.

فریبا اسدی ۳۱ ساله در تاریخ ۱۳ دی ۱۴۰۰، در منزل شخصی خود واقع در تهران بازداشت و جهت تحمل حبس به زندان قرچک ورامین منتقل شد. وی در تاریخ ۲۱ آذر ۱۴۰۰ طی ابلاغیه‌ای جهت اجرای حکم حبس به شعبه دوم اجرای احکام کیفری دادسرای عمومی و انقلاب شهر قدس احضار شده بود

توسط حسن حمزه زاده حیقی

حسن حمزه زاده متولد سال ٦٥ در كرج ،كارشناس رشته عمران ساختمان و فعال حقوق بشر در ايران بوده و سعى دارم در اين راه بزرگ با قدم هاى كوچك و پيوسته در راستاى هدف خود كه آزادى و برابرى و رعايت تمامى قوانين حقوق بشرى در ايران ميباشد حركت كرده و باشد كه فعاليت هاي اين حقير در جهت آگاهى رسانى و افشاگرى كار آمد بوده و به اميد روزي كه طلوع خوشيد نويد بخش انسانيتى توام با حس آزادى و رهايى از ظلم و ستم نه تنها براي مردم ايران بلكه براى تمامى جوامع بشر باشد .

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها