انتقال مصطفی تاجزاده

مصطفی تاجزاده، فعال و زندانی سیاسی سابق، در پی وخامت حال از بازداشتگاه اطلاعات سپاه، موسوم به بند دو-الف زندان اوین به بیمارستان بقیه‌ الله تهران منتقل شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از اعتماد آنلاین، مصطفی تاجزاده، فعال و زندانی سیاسی سابق از زندان اوین به بیمارستان منتقل شد.

آقای تاجزاده، طی یک تماس تلفنی با همسرش فخرالسادات محتشمی‌پور، اعلام داشته که در پی وخامت حال ناشی از مشکلات قلبی، به بیمارستان بقیه‌الله تهران منتقل شده است.

پیشتر هرانا در تاریخ ۶ شهریورماه امسال، طی گزارشی به تداوم بازداشت و بلاتکلیفی مصطفی تاجزاده در بازداشتگاه اطلاعات سپاه، موسوم به بند دو-الف زندان اوین پرداخته بود.

پیشتر فخرالسادات محتشمی با انتشار مطلبی در صفحه شخصی خود از ارسال نامه ای به غلامحسین محسنی اژه‌ای، رئیس قوه قضائیه در خصوص مشکلات جسمی آقای تاجزاده و تداوم بازداشت او در بازداشتگاه اطلاعات سپاه خبر داده بود.

مصطفی تاجزاده، فعال و زندانی سیاسی سابق، روز جمعه ۱۷ تیر ۱۴۰۱ توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

روز دوشنبه ۲۷ تیرماه ۱۴۰۱، مصطفی تاجزاده، فعال و زندانی سیاسی سابق، تماس تلفنی کوتاهی با فخرالسادات محتشمی پور همسرش برقرار کرد. آقای تاجزاده طی این تماس عنوان کرد که هم اکنون در بازداشتگاه اطلاعات سپاه، موسوم به بند دو-الف زندان اوین در بازداشت بسر میبرد.

پیشتر مسعود ستایشی، سخنگوی قوه قضاییه اتهامات مطروحه علیه مصطفی تاجزاده “اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور و فعالیت تبلیغی علیه نظام”، عنوان کرده است. او همچنین افزود: “در تاریخ ۱۷ تیر ماه ۱۴۰۱ قرار تعقیب از نوع بازداشت موقت برای ایشان صادر شده است.”

اوایل مرداد ماه حجت کرمانی یکی از وکلای سید مصطفی تاجزاده از عدم پذیرش وکالت نامه وکلای وی، توسط بازپرس پرونده خبر داد. وی عنوان کرد، این در حالی است که اتهام مطروحه علیه موکلم از مصادیق تبصره ماده ۴۸ قانون آیین دادرسی کیفری نیست.

او پیش از این نیز از بابت فعالیت های خود سابقه برخوردهای قضایی و تحمل حبس را داشته است.

توسط حسن حمزه زاده حیقی

حسن حمزه زاده متولد سال ٦٥ در كرج ،كارشناس رشته عمران ساختمان و فعال حقوق بشر در ايران بوده و سعى دارم در اين راه بزرگ با قدم هاى كوچك و پيوسته در راستاى هدف خود كه آزادى و برابرى و رعايت تمامى قوانين حقوق بشرى در ايران ميباشد حركت كرده و باشد كه فعاليت هاي اين حقير در جهت آگاهى رسانى و افشاگرى كار آمد بوده و به اميد روزي كه طلوع خوشيد نويد بخش انسانيتى توام با حس آزادى و رهايى از ظلم و ستم نه تنها براي مردم ايران بلكه براى تمامى جوامع بشر باشد .

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها