منع تعقیب برای ۱۹ فعال صنفی معلمان

قرار منع تعقیب ۱۹ تن از فعالان صنفی معلمان سقز توسط شعبه دو دادیاری دادسرای عمومی و انقلاب سقز صادر شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کردپا، دادیاری دادسرای عمومی و انقلاب سقز در خصوص اتهامات ۱۹ فعال صنفی معلمان سقز قرار منع تعقیب صادر کرد.

بر اساس این قرار که توسط شعبه دوم دادیاری دادسرای عمومی و انقلاب سقز صادر شده، طاهر حامدی، حسن رحیمیان، محسن شکوهی، حسام‌الدین خاکپور، احمد قادری، خالد عبدالهی، اسماعیل ریحانی، زاهد مرادی، آمانج امینی، خالد شیخی، طاهر قادرزاده، قادر یثرابی، کیوان محمدی، صلاح حسینی، حسین محمدی، محمد فتاحی، لقمان‌الله مرادی،عزیز مرزی و انور فرج‌زاده از اتهامات «اختلال در نظم عمومی، نشر اکاذیب و تبلیغ علیه نظام و تجمع غیرقانونی» تبرئه شدند.

این فعالان صنفی معلمان در اواخر خردادماه امسال توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند، آنها نهایتا ندتی بعد یا تودیع قرار وثیقه تا پایان مراحل دادرسی از زندان سقز آزاد شده بودند.

گفتنی است، روز شنبه ۱۹ شهریور، قرار منع تعقیب سلیمان عبدی، عضو انجمن صنفی معلمان سقز توسط دادسرای عمومی و انقلاب این شهرستان صادر شده بود.

لازم به ذکر است؛ روز پنجشنبه ۲۶ خرداد، در پی فراخوان شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران، معلمان و فرهنگیان شاغل و بازنشسته کشور در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان در مقابل ادارات آموزش و پروش بسیاری از شهرها دست به تجمع زدند. در این میان تجمعات معلمان شماری از فعالان صنفی بازداشت شدند.

هرانا پیشتر با انتشار گزارشی به جمعبندی اعتراضات معلمان و فرهنگیان کشور در روز پنجشنبه ۲۶ خرداد ماه پرداخته بود.

توسط حسن حمزه زاده حیقی

حسن حمزه زاده متولد سال ٦٥ در كرج ،كارشناس رشته عمران ساختمان و فعال حقوق بشر در ايران بوده و سعى دارم در اين راه بزرگ با قدم هاى كوچك و پيوسته در راستاى هدف خود كه آزادى و برابرى و رعايت تمامى قوانين حقوق بشرى در ايران ميباشد حركت كرده و باشد كه فعاليت هاي اين حقير در جهت آگاهى رسانى و افشاگرى كار آمد بوده و به اميد روزي كه طلوع خوشيد نويد بخش انسانيتى توام با حس آزادى و رهايى از ظلم و ستم نه تنها براي مردم ايران بلكه براى تمامى جوامع بشر باشد .

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها