اهواز؛ بازداشت ۲ شهروند

عفاف عبادی و حمید خلیلاوی زوج ساکن اهواز روز یکشنبه ۱۰ مهر، در جریان اعتراضات سراسری در این شهر بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند. نیروهای امنیتی پس از بازداشت، اقدام به تفتیش منزل این شهروندان کردند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز یکشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۱، عفاف عبادی و همسرش حمید خلیلاوی در اهواز بازداشت شدند.

یک منبع مطلع در این خصوص به هرانا گفت: “صبح روز یکشنبه خانم عبادی در جریان اعتراضات دانشگاه بازداشت شد و آقای خلیلاوی نیز بعد از ساعت ها جستجوی همسرش، هنگام مراجعه به کلانتری بازداشت میشود. نیروهای امنیتی چند ساعت پس از بازداشت، اقدام به تفتیش منزل این شهروندان کردند.”

به گفته این منبع مطلع، عفاف عبادی هنگام فیلم گرفتن از تجمعات دانشگاه اهواز، توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده است.

تا لحظه تنظیم این گزارش از محل نگهداری و اتهامات مطروحه علیه این شهروندان اطلاعی در دست نیست.

حمید خلیلاوی پیش از این نیز سابقه بازداشت در جریان اعتراضات گذشته را دارد.

توسط حسن حمزه زاده حیقی

حسن حمزه زاده متولد سال ٦٥ در كرج ،كارشناس رشته عمران ساختمان و فعال حقوق بشر در ايران بوده و سعى دارم در اين راه بزرگ با قدم هاى كوچك و پيوسته در راستاى هدف خود كه آزادى و برابرى و رعايت تمامى قوانين حقوق بشرى در ايران ميباشد حركت كرده و باشد كه فعاليت هاي اين حقير در جهت آگاهى رسانى و افشاگرى كار آمد بوده و به اميد روزي كه طلوع خوشيد نويد بخش انسانيتى توام با حس آزادى و رهايى از ظلم و ستم نه تنها براي مردم ايران بلكه براى تمامى جوامع بشر باشد .

5 4 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها