اجرای حکم اعدام

سحرگاه سه شنبه یازدهم بهمن ماه، حکم یک زندانی که پیشتر از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بود، در زندان تبریز به اجرا در آمد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، روز سه شنبه یازدهم بهمن ماه ۱۴۰۱، یک زندانی در زندان تبریز اعدام شد.

بر اساس این گزارش، اوایل بهار سال گذشته، این زندانی به همراه همسر و پسر خاله خود، جهت کار در باغ، به یکی از روستاهای تبریز عازم می شوند. وی طی نزاعی با پسرخاله خود، مرتکب قتل او شده و نهایتا جسد بی جانش را در آن محل به خاک می سپارد.

در این گزارش آمده است: “متهم پس از بازداشت به ارتکاب قتل اعتراف کرده و پرونده وی با صدور کیفرخواست از دادسرا به دادگاه ارسال شد.”

چندی بعد، جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات وی، در شعبه اول دادگاه کیفری یک آذربایجان شرقی برگزار شد.

در جریان این جلسه، اولیای دم درخواست صدور حکم اعدام را برای متهم مطرح کردند و نهایتا مرد میانسال از بابت اتهام قتل پسرخاله خود به اعدام محکوم شد.

در این گزارش، به هویت این زندانی اعدام شده، اشاره ای نشده است.

تا لحظه تنظیم این گزارش، اعدام این زندانیان از سوی رسانه‌های داخل ایران و یا منابع رسمی اعلام نشده است.

توسط حسن حمزه زاده حیقی

حسن حمزه زاده متولد سال ٦٥ در كرج ،كارشناس رشته عمران ساختمان و فعال حقوق بشر در ايران بوده و سعى دارم در اين راه بزرگ با قدم هاى كوچك و پيوسته در راستاى هدف خود كه آزادى و برابرى و رعايت تمامى قوانين حقوق بشرى در ايران ميباشد حركت كرده و باشد كه فعاليت هاي اين حقير در جهت آگاهى رسانى و افشاگرى كار آمد بوده و به اميد روزي كه طلوع خوشيد نويد بخش انسانيتى توام با حس آزادى و رهايى از ظلم و ستم نه تنها براي مردم ايران بلكه براى تمامى جوامع بشر باشد .

5 2 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها