کشته شدن یک شهروند

امروز چهارشنبه دوم فروردین ماه، بهزاد عزیزی، شهروند اهل بانه در پی تیراندازی بی ضابطه نیروهای نظامی جان خود را از دست داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کردپا، امروز چهارشنبه دوم فروردین ماه ۱۴۰۲، در پی تیراندازی نیروهای نظامی در بانه، یک شهروند کشته شد.

هویت این شهروند “بهزاد عزیزی اهل بانه” عنوان شده است.

در این گزارش به نقل از یک منبع مطلع آمده است: “این شهروند رانندە ماشین استیش حامل کولبران بودە کە پس از بازگشت از مرز کیلە بانە هدف گلوله نظامیان حکومتی قرار گرفته و جان باخته است.”

در بخشی از گزارش سالانه وضعیت حقوق بشر در ایران ویژه سال ۲۰۲۲، به شهروندانی که توسط ارگان‌های نظامی کشته و یا زخمی شده‌اند پرداخته شده است.

در سال ۲۰۲۲ مجموعا ۸۴۵ شهروند هدف شلیک نیروهای نظامی قرار گرفتند که از میان آنها ۵۷۱ شهروند جان خود را از دست دادند که این آمار شامل جان باختن ۲۲ کولبر، ۹ سوختبر و ۵۴۰ شهروند میشود. ۲۷۴ شهروند نیز به واسطه شلیک بی ضابطه ارگانهای نظامی مجروح شدند که از این تعداد ۱۳۴ نفر کولبر، ۱۲۸ شهروند عادی و ۱۲ نفر سوخت بر هستند.

توسط حسن حمزه زاده حیقی

حسن حمزه زاده متولد سال ٦٥ در كرج ،كارشناس رشته عمران ساختمان و فعال حقوق بشر در ايران بوده و سعى دارم در اين راه بزرگ با قدم هاى كوچك و پيوسته در راستاى هدف خود كه آزادى و برابرى و رعايت تمامى قوانين حقوق بشرى در ايران ميباشد حركت كرده و باشد كه فعاليت هاي اين حقير در جهت آگاهى رسانى و افشاگرى كار آمد بوده و به اميد روزي كه طلوع خوشيد نويد بخش انسانيتى توام با حس آزادى و رهايى از ظلم و ستم نه تنها براي مردم ايران بلكه براى تمامى جوامع بشر باشد .

5 3 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها