بازداشت علی احمد کوهکن دانشجوی بلوچ

علی احمد کوهکن، دانشجو و از آسیب‌دیدگان جمعه خونین زاهدان توسط نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی ایران بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.

براساس گزارش رسیده به سازمان حقوق بشری هه‌نگاو، روز شنبه ۱۸ فروردین ۱۴۰۳ (۶ آوریل ۲۰۲۴)، علی احمد (احمدعلی) کوهکن از مجروحان جمعه خونین زاهدان و دانشجوی رشته آموزش ابتدایی دانشگاه آزاد زاهدان، پس از احضار و مراجعه به اداره اطلاعات بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده است.

علی احمد کوهکن، از آسیب‌دیدگان جمعه خونین زاهدان (۸ مهرماه ۱۴۰۱) است که مورد اصابت دو گلوله جنگی در ناحیه لگن و کمر در نزدیکی نخاع قرار گرفته بود و پزشکان اعلام کرده بودند که در صورت خروج گلوله از لگن، ممکن است پای خود را از دست دهد و اکنون هر دو گلوله داخل بدن وی باقی مانده است.

به نوشته کمپین فعالین بلوچ، این شهروند جهت رسیدگی به پرونده جراحتش به دادگاه شکایت کرده بود و پس از یک هفته از پزشکی قانونی تاییدیه را دریافت و به دادگاه ارائه کرده بود که در نتیجه آن دادگاه به وی اعلام کرده که پاسخ شکایت به وی ابلاغ خواهد شد. در نهایت توسط اداره اطلاعات زاهدان احضار و تهدید شده بود که در صورت عدم حضور در این ارگان از تحصیل محروم خواهد شد.

تا زمان تنظیم این خبر، اطلاع دقیقی از دلایل بازداشت، اتهامات وارده محل نگهداری و سرنوشت این شهروند در دسترس نیست و پیگیریهای خانواده در این‌باره بی‌نتیجه مانده است.

توسط حسن حمزه زاده حیقی

حسن حمزه زاده متولد سال ٦٥ در كرج ،كارشناس رشته عمران ساختمان و فعال حقوق بشر در ايران بوده و سعى دارم در اين راه بزرگ با قدم هاى كوچك و پيوسته در راستاى هدف خود كه آزادى و برابرى و رعايت تمامى قوانين حقوق بشرى در ايران ميباشد حركت كرده و باشد كه فعاليت هاي اين حقير در جهت آگاهى رسانى و افشاگرى كار آمد بوده و به اميد روزي كه طلوع خوشيد نويد بخش انسانيتى توام با حس آزادى و رهايى از ظلم و ستم نه تنها براي مردم ايران بلكه براى تمامى جوامع بشر باشد .

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها