ضرب و شتم کارگران

کانال تلگرامی #هفت‌تپه خبر داد که نیروهای حراست شرکت نیشکر #هفت‌تپه صبح دوشنبه یازدهم اردیبهشت و همزمان با روز جهانی کارگر، جمعی از کارگران معترض، از جمله نمایندگان کارگران این شرکت، را ضرب‌وشتم کردند. بر اساس این گزارش، در حالی که تعدادی از کارگران معترض با تجمع در مقابل دفتر مدیرعامل به‌دنبال پخش شیرینی به مناسبت روز جهانی کارگر بودند، بیش از پنجاه نفر از عوامل منسوب به حراست و تعدادی از افراد غیر کارگر به سمت آن‌ها هجوم برده و اقدام به ضرب‌وشتم کارگران کردند.
کارگران شرکت کشت‌وصنعت نیشکر #هفت‌تپه در سال‌های گذشته بارها به دلایل مختلف از جمله مشکلات معیشتی دست به تجمع و اعتراض زده‌اند و در موارد متعدد هم مورد حمله قرار گرفته و بازداشت شده‌اند.

قانون اساسی :
اصل ٢٢-رعایت حقوق ذاتی و شهروندی
اصل ٢٧-حق آزادی تجمع و تظاهرات
اصل ٢٨-حق امنیت کار

 

اعلامیه جهانی حقوق بشر :
ماده ٢٠-حق آزادی تجمع و تظاهرات
ماده٢٢-حق امنیت اجتماعی فرهنگی مالی
ماده ٢٣-حق امنیت کار

توسط حسن حمزه زاده حیقی

حسن حمزه زاده متولد سال ٦٥ در كرج ،كارشناس رشته عمران ساختمان و فعال حقوق بشر در ايران بوده و سعى دارم در اين راه بزرگ با قدم هاى كوچك و پيوسته در راستاى هدف خود كه آزادى و برابرى و رعايت تمامى قوانين حقوق بشرى در ايران ميباشد حركت كرده و باشد كه فعاليت هاي اين حقير در جهت آگاهى رسانى و افشاگرى كار آمد بوده و به اميد روزي كه طلوع خوشيد نويد بخش انسانيتى توام با حس آزادى و رهايى از ظلم و ستم نه تنها براي مردم ايران بلكه براى تمامى جوامع بشر باشد .

5 4 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
سمانه

با ی مشت جانی طرفیم