تداوم بازداشت و بلاتکلیفی سه شهروند

خبرگزاری هرانا – حافظ فروحی، آرمان صدقی ثابت و مهدی میرزایی، شهروندان اهل استان گیلان، علیرغم گذشت بیش از ده ماه از زمان دستگیری، کماکان به صورت بلاتکلیف در زندان لاکان رشت بسر میبرند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، حافظ فروحی، آرمان صدقی ثابت و مهدی میرزایی در بازداشت بسر میبرند.

یک منبع مطلع نزدیک به خانواده یکی از این شهروندان به هرانا گفت: “این افراد علیرغم گذشت بیش از ده ماه از زمان دستگیری، کماکان به صورت بلاتکلیف در زندان لاکان رشت بسر میبرند. علیرغم صدور و تامین وثیقه، فلاح میری، دادستان رشت با آزادی آنها مخالفت کرده است.”

به گفته این منبع مطلع، “این شهروندان در یک پرونده مشترک با عناوین اتهامی از جمله عضویت در گروه های مخالف نظام رو به رو هستند.”

حافظ فروحی و آرمان صدقی ثابت، شهروندان ساکن رشت و مهدی میرزایی، ساکن کیانشهر در دی ماه سال گذشته توسط نیروهای امنیتی در رشت بازداشت شدند.

لازم به ذکر است، آقای فروحی چندی پیش در اعتراض به تداوم بازداشت و بلاتکلیفی خود دست به اعتصاب زده بود.

این شهروندان نهایتا در تاریخ ۲۹ دی ماه همان سال، به بند میثاق زندان لاکان رشت منتقل شده اند.

توسط حسن حمزه زاده حیقی

حسن حمزه زاده متولد سال ٦٥ در كرج ،كارشناس رشته عمران ساختمان و فعال حقوق بشر در ايران بوده و سعى دارم در اين راه بزرگ با قدم هاى كوچك و پيوسته در راستاى هدف خود كه آزادى و برابرى و رعايت تمامى قوانين حقوق بشرى در ايران ميباشد حركت كرده و باشد كه فعاليت هاي اين حقير در جهت آگاهى رسانى و افشاگرى كار آمد بوده و به اميد روزي كه طلوع خوشيد نويد بخش انسانيتى توام با حس آزادى و رهايى از ظلم و ستم نه تنها براي مردم ايران بلكه براى تمامى جوامع بشر باشد .

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها