حبس تعزیری برای دو نفر از فیلمبرداران مسجد مکی زاهدان

حکم یک سال حبس عبدالنصیر شه‌بخش و اسامه شه‌بخش دو شهروند بلوچ و اهل زاهدان که از فیلمبرداران مسجد مکی این شهر هستند و تیرماه سال جاری توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود، توسط دادگاه تجدیدنظر عیناً تایید شد.

بر اساس گزارش رسیده به سازمان حقوق بشری هه‌نگاو، روز سه‌شنبه ۱ اسفند ۱۴۰۲(۲۰ فوریه ۲۰۲۴)، حکم یک سال حبس تعزیری برای هر یک از عبدالنصیر شه‌بخش و اسامه شه‌بخش از فیلمبرداران مسجد مکی زاهدان توسط دادگاه تجیدنظر استان سیستان و بلوچستان با رد درخواست واخواهی عیناً تایید شده است.

به نوشته مجموعه خبری حال‌وش، عبدالنصیر شه‌بخش و اسامه شه‌بخش اوایل دی‌ماه سال جاری در دادگاهی غیابی توسط شعبه اول دادگاه انقلاب زاهدان به ریاست قاضی “ابولفضل جانفزا” هر کدام به یک سال حبس تعزیری محکوم شده‌اند. از اتهامات انتسابی به این دو شهروند اطلاع دقیقی در دسترس نیست.

این دو شهروند روز سه‌شنبه ۶ تیر ماه ١۴٠٢ (٢٧ ژوئن ٢٠٢٣)، توسط نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی ایران در شهر زاهدان بازداشت و پس از ۱۴۴ روز بازداشت در تاریخ ۲۷ آبان‌ماه با وثیقه و موقتاً از زندان مرکزی زاهدان آزاد شدند.

توسط حسن حمزه زاده حیقی

حسن حمزه زاده متولد سال ٦٥ در كرج ،كارشناس رشته عمران ساختمان و فعال حقوق بشر در ايران بوده و سعى دارم در اين راه بزرگ با قدم هاى كوچك و پيوسته در راستاى هدف خود كه آزادى و برابرى و رعايت تمامى قوانين حقوق بشرى در ايران ميباشد حركت كرده و باشد كه فعاليت هاي اين حقير در جهت آگاهى رسانى و افشاگرى كار آمد بوده و به اميد روزي كه طلوع خوشيد نويد بخش انسانيتى توام با حس آزادى و رهايى از ظلم و ستم نه تنها براي مردم ايران بلكه براى تمامى جوامع بشر باشد .

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها