معوقات مزدی کارگران

کارگران کارخانه سبلان پارچه اردبیل از معوقات مزدی ۲ ماهه خود خبر دادند. همچنین حق بیمه این کارگران به مدت چندین ماه پرداخت نشده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، کارگران کارخانه سبلان پارچه اردبیل از عدم پرداخت حقوق و مزایای خود گلایه‌مند هستند.

در این گزارش به نقل از کارگران معترض این واحد تولیدی آمده است: حدود هزار و ۲۰۰ کارگر شاغل در کارخانه «سبلان پارچه» واقع در شهرک صنعتی شماره دو اردبیل، دو ماه مزد معوقه و چندین ماه حق بیمه خود را از کارفرمایشان طلبکارند.

بنابر اظهارات این کارگران، کارفرمای کارخانه «سبلان پارچه» به بهانه گسترش بحران در صنایع نساجی و کمبود نقدینگی، مطالبات کارگران را از چندین سال پیش با تاخیر پرداخت می‌کند؛ علیرغم تداوم مشکلات مالی کارخانه در سال جاری، تاکنون اقدامی جدی برای رفع مشکلات کارخانه صورت نگرفته است.

توسط حسن حمزه زاده حیقی

حسن حمزه زاده متولد سال ٦٥ در كرج ،كارشناس رشته عمران ساختمان و فعال حقوق بشر در ايران بوده و سعى دارم در اين راه بزرگ با قدم هاى كوچك و پيوسته در راستاى هدف خود كه آزادى و برابرى و رعايت تمامى قوانين حقوق بشرى در ايران ميباشد حركت كرده و باشد كه فعاليت هاي اين حقير در جهت آگاهى رسانى و افشاگرى كار آمد بوده و به اميد روزي كه طلوع خوشيد نويد بخش انسانيتى توام با حس آزادى و رهايى از ظلم و ستم نه تنها براي مردم ايران بلكه براى تمامى جوامع بشر باشد .

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها