بلاتکلیفی مازیار شه بخش

مازیار شه بخش، نوجوان ۱۶ ساله علیرغم گذشت نزدیک به ۶ ماه از زمان دستگیری، کماکان به صورت بلاتکلیف در بند کانون زندان زاهدان بسر میبرد. وی روز سه شنبه ۸ شهریورماه، به بازداشتگاه اطلاعات سپاه زاهدان منتقل شده و روز سه شنبه ۱۵ شهریورماه به بند بازگردانده شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از حال وش، روز سه شنبه ۸ شهریور ۱۴۰۱، مازیار شه بخش، نوجوان بازداشتی از بند کانون زندان زاهدان به بازداشتگاه اطلاعات سپاه این شهر منتقل شد.

در این گزارش آمده است: «مازیار که از زمان بازداشت ماهانه در بازداشتگاه اطلاعات سپاه مورد بازجویی قرار گرفته است، روز سه شنبه ۱۵ شهریورماه به بند بازگردانده شده است.»

مازیار شه بخش، فرزند ملک و ۱۶ ساله روز در تاریخ ۱۸ اسفندماه سال گذشته، توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد. بازداشت این نوجوان با ضرب و شتم توسط ماموران همراه بوده است.

وی در تاریخ ۱۸ فروردین ماه امسال از بازداشتگاه اطلاعات سپاه به کانون اصلاح و تربیت زاهدان منتقل شد. آقای شه بخش سپس به بازداشتگاه اطلاعات سپاه انتقال داده شد. این نوجوان بازداشتی در تاریخ ۲۸ خرداد به قرنطینه زندان زاهدان منتقل و مجددا در تاریخ ۳۱ خردادماه به مکان نامعلومی منتقل شد.

نهایتا روز پنجشنبه ۱۶ تیرماه ۱۴۰۱، مازیار شه بخش، نوجوان بازداشتی، به بند کانون زندان زاهدان منتقل شد.

آقای شه بخش طی مدت زمان بازداشت، از برقراری تماس تلفنی و ملاقات با خانواده خود محروم بوده است.

تا لحظه تنظیم این گزارش از دلایل بازداشت و اتهامات مطروحه علیه وی اطلاعی در دست نیست.

توسط حسن حمزه زاده حیقی

حسن حمزه زاده متولد سال ٦٥ در كرج ،كارشناس رشته عمران ساختمان و فعال حقوق بشر در ايران بوده و سعى دارم در اين راه بزرگ با قدم هاى كوچك و پيوسته در راستاى هدف خود كه آزادى و برابرى و رعايت تمامى قوانين حقوق بشرى در ايران ميباشد حركت كرده و باشد كه فعاليت هاي اين حقير در جهت آگاهى رسانى و افشاگرى كار آمد بوده و به اميد روزي كه طلوع خوشيد نويد بخش انسانيتى توام با حس آزادى و رهايى از ظلم و ستم نه تنها براي مردم ايران بلكه براى تمامى جوامع بشر باشد .

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها