فروغ تقی‌پور و مرضیه فارسی

فروغ تقی‌پور و مرضیه فارسی، زندانیان سیاسی که ١٨٠ روز اخیر را در زندان اوین سپری کرده‌اند، توسط دستگاه قضایی جمهوری اسلامی ایران، هریک به ١۵ سال زندان تعزیری محکوم شدند.

بر اساس گزارش رسیده به سازمان حقوق بشری هه‌نگاو، اخیراً فروغ تقی‌پور، ٢٩ ساله و مرضیه فارسی، ۵٨ ساله به اتهام “همکاری با سازمان مجاهدین خلق” به صورت غیابی توسط شعبه ٢٦ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ایمان افشاری هریک به ١۵ سال حبس و در مجموع به ٣٠ سال زندان تعزیری محکوم شدند.

این زندانیان که با به رسمیت نشناختن دادگاه انقلاب در جلسه دادرسی اخیر حضور نیافتند، در آذر ماه سال جاری توسط دادسرای اوین بابت اتهام “بغی” تفهیم اتهام شده بودند.

حکم حبس این زندانیان سیاسی روز چهارشنبه هفته گذشته، ٢۵ بهمن ماه از طریق وکیل مدافع به صورت رسمی به آن‌ها ابلاغ شده است.

قابل ذکر است که، مرضیه فارسی از بیماری سرطان رنج می‌برد و وضعیت سلامت وی بسیار نگران‌کننده گزارش شده است.

فروغ تقی‌پور و مرضیه فارسی، روز ۳۰ مردادماه امسال، توسط نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی ایران در شهر تهران بازداشت، و سپس به زندان اوین منتقل شدند.

پیشتر و در اسفند ماه ١٣٩٨ فروغ تقی‌پور و مرضیه فارسی، مادر دو فرزند در بهمن ماه همان سال، بازداشت شدند. آن‌ها بعدها به پنج سال حبس محکوم شدند و هردو در اسفند ماه ١٤٠١، حین سپری کردن دوره محکومیت خود از زندان اوین آزاد شدند.

فروغ تقی‌پور، فرزند رحیم تقی‌پور از زندانیان دهه‌ شصت است و مرضیه فارسی، عضو خانواده‌های دادخواه دهه شصت محسوب می‌شود و یکی از برادرانش به نام حسن فارسی، تابستان ١٣۶٧ اعدام شده بود.

توسط حسن حمزه زاده حیقی

حسن حمزه زاده متولد سال ٦٥ در كرج ،كارشناس رشته عمران ساختمان و فعال حقوق بشر در ايران بوده و سعى دارم در اين راه بزرگ با قدم هاى كوچك و پيوسته در راستاى هدف خود كه آزادى و برابرى و رعايت تمامى قوانين حقوق بشرى در ايران ميباشد حركت كرده و باشد كه فعاليت هاي اين حقير در جهت آگاهى رسانى و افشاگرى كار آمد بوده و به اميد روزي كه طلوع خوشيد نويد بخش انسانيتى توام با حس آزادى و رهايى از ظلم و ستم نه تنها براي مردم ايران بلكه براى تمامى جوامع بشر باشد .

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها